Na wizytę w Klinice nie trzeba specjalnie się przygotowywać (np. być na czczo), chyba że w momencie zapisu o to poproszono. Większość badań laboratoryjnych nie wymaga wcześniejszego niejedzenia.

Decyzję o trybie hospitalizacji – jednodniowym lub całodobowym – podejmuje lekarz prowadzący w oparciu o rozmowę i badanie Pacjenta. Dlatego bądź przygotowany na zostanie w szpitalu. Jednak w większości przypadków wystarcza diagnostyka jednodniowa.

W dniu umówionej hospitalizacji zgłoś się z dzieckiem rano (najlepiej nieco przed 8:00) na Izbę Przyjęć. Nie zapomnij, że musisz mieć skierowanie od swojego lekarza rodzinnego lub pediatry pracującego w publicznej Podstawowej Opiece Zdrowotnej w ramach NFZ.

W razie wątpliwości skontaktuj się z nami.

Bardzo ważne jest zabranie ze sobą pełnej dokumentacji medycznej: Książeczki Zdrowia Dziecka, Karty Szczepień, kart informacyjnych z dotychczasowych hospitalizacji, wyników konsultacji i wykonanych ambulatoryjnie badań.

Jeżeli przed zaplanowaną wizytą Twoje dziecko będzie miało infekcję (np. kaszel i katar), skontaktuj się z Oddziałem i zapytaj, czy nie uniemożliwi to przeprowadzenia diagnostyki.

W trakcie hospitalizacji jeden rodzic może przebywać na stałe z dzieckiem. Na salach znajdują się łóżka dla rodziców z oddzielnym kompletem pościeli.

 

Potrzebne będą podstawowe przybory toaletowe i ręcznik, pidżama oraz bielizna na zmianę.